Czarna Herbata - 5 zdrowotnych właściwości i korzyści

Najbardziej popularny gatunek herbat to czarna herbata. Gatunek który przechodzi proces pełnej fermentacji. Podstawowe procedury otrzymywania tego napoju to miażdżenie, fermentacja, zwijanie i suszenie. Po zaparzeniu napar posiada ciemniejszy kolor, choć można znaleźć herbaty o złocistym lub zielonym kolorze naparu.

Proces fermentacji jest najistotniejszą częścią produkcji czarnej herbaty, ponieważ znacznie przyczynia się do jakości i smaku produktu końcowego. Fermentacja jest również istotna w otrzymywaniu zdrowotnych właściwości które oferuje czarna herbata. Czarne herbaty posiadają wyższy poziom tanin. Taniny są antyoksydantami które pozbywają się różnych toksyn z organizmu.Czarna herbata – korzyści zdrowotne.

1. Lepsze zdrowie jamy ustnej


Zgodnie z badaniami picie czarnej herbaty może w znacznym stopniu zmniejszyć powstawanie płytki nazębnej, jednocześnie ograniczając rozwój bakterii które prowadzą do próchnicy. Czarna herbata zawiera dużo polifenoli które są przydatne w zabijaniu bakterii które powodują dziury w zębach . Polifenole mogą również zatrzymać enzymy bakteryjne wewnątrz jamy ustnej, a tym samym przyczyniają się do zdrowia jamy ustnej.


2. Dostarcza antyoksydanty.


Antyoksydanty zawarte w czarnej herbacie mogę zablokować uszkodzenia DNA które często są powiązane z nikotyną lub różnymi substancjami chemicznymi, które dostają się do naszego organizmu.


3. Wspomaga zdrowe kości


Związki chemiczne uzyskane z herbaty (tzw. Phytochemicals) wzmacniają kości oraz zmniejszają ryzyko zachorowania na artretyzm.


4. Wpływa korzystnie na układ trawienny.


Taniny zawarte w czarnej herbacie nie tylko poprawiają układ odpornościowy, ale również mogą Ci  pomóc przy problemach trawiennych i gastrycznych. Taniny pracują również układzie trawiennym, zapobiegając „przeciążeniu”.


5. Odwraca widoczne efekty starzenia się.


Jedne z najbardziej widocznych znaków starzenia się to zmniejszenie elastyczności skóry. Za dużo słońca, stresu, niezdrowe nawyki żywieniowe mogą wpłynąć na wygląd Twojej skóry. Antyoksydanty znajdujące się z czarnej herbacie są efektowną bronią w walce z tymi problemami , sprawiają że skóra wygląda bardziej promiennie, jędrniej i młodziej.