Herbaty Pu-Erh


Pu-erh jest jedną z najbardziej interesujących i nietypowych herbat w Chinach, co jest dość mocną deklaracją dla kraju, który słynie z rożnych rodzajów herbat. Serce produkcji Pu-erh leży w tropikalnym rejonie Xishuangbanna, głęboko w górach prowincji Yunnan gdzie tereny lasów herbacianych rosną od setek lat.
Charakterystyczny aromat wilgotnej ziemi oraz czarny kolor naparu to cechy charakterystyczne dla tej herbaty.
 

Góry herbaciane Pu-erh


Pu-erh jest często możemy spotkać w formie herbaty sprasowanej (beg cha) lub w kształcie gniazda (tuo cha). Wykonywane są również inne kształty, takie jak prostokąty, kwadraty, małe i duże melony oraz grzyby. Oczywiście, liściasty Pu-erh jest wykonany ze świeżych liści zbieranych z różnych górskich wiosek i obszarów geograficznych Yunnan.


Produkcja

Proces produkcji herbaty Pu-erh różni się od wytwarzania innych chińskich herbat. Dwa rodzaje Pu-erh sheng i shou, są zupełnie różne od siebie. Oba typy Pu-erh można zdobyć w postaci prasowanej jak i liściastej.

pu erh prasowana

Różnice pomiędzy Shou & Sheng


Sheng Pu-erh zwana również (raw, un-cooked, Green health tea): niefermentowana wersja tej herbaty. Jest to naturalny, tradycyjny proces, który zachowuje obecność żyjących drobnoustrojów zarówno w liściastej jak i sprasowanej formie tej herebaty. To właśnie te mikroby odpowiedzialne są za przekształcanie tej herbaty przez powolną fermentację (przez lata i dziesięciolecia) w coś wspaniałego, bogatego i pełnego w ustach. Sheng Pu-erh jest ceniona przez entuzjastów herbaty, ze względu na swój aromat i smak.

Shou Pu-erh zwana również (Black, ripe, cooked tea ): fermentowana wersja tej herbaty. Shou Pu-erh przechodzi proces przyspieszania, szybkiej fermentacji bakteryjnej (wo dui) w fabryce herbaty. Shou Pu-erh jest gotowy do picia od razu lub może być również leżakowany.


Właściwości

  • Pobudza metabolizm tłuszczowy
  • Skutecznie spala tkankę tłuszczową
  • Oczyszcza organizm
  • Zwalcza zły cholesterol
  • Naturalny środek na kaca
  • Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych
  • Reguluję pracę przewodu pokarmowego
  • Naturalny środek na Kaca